top of page

Dejavnosti

​"Otrok je s svojimi neomejenimi sposobnostmi lahko ne samo ustvarjalec človeštva, ampak tudi tisti, ki ga preobraža. Otroci prinašajo veliko upanje in nove vizije." Maria Montessori

Montessori urice

Popoldanske Montessori urice dajo otrokom posebno izkušnjo v Montessori pripravljenem okolju, ki otroke vzpodbuja k razvoju samostojnosti, osredotočenosti, harmoniji, delu z materiali, učenju na lastnih napak in zaznavanju skozi vsa čutila.

Otroci do 6. leta imajo izredne sposobnosti vsrkavanja. To posebno zmožnost otroka, da ponotranji vse,  kar vidi, sliši, čuti in doživi v okolju, je Maria Montessori poimenovala srkajoči um. To nezavedno duševno stanje pa deluje pod vodstvom samomotivacije in radovednosti, kar je Maria Montessori poimenovala občutljiva obdobja. Ta obdobja so prehodne narave in namenjena pridobitvi določene značilnosti. V teh obdobjih so otroci navdušeni in vsrkavajo samo določene vidike okolja. Bogato Montessori pripravljeno okolje pa otroku nudi vso potrebno hrano za njegov razvoj – spodbuja otrokovo naravno težnjo po neodvisnosti, s spodbujanjem dejavnosti, ki izhajajo iz njegovega lastnega interesa.

Inštrukcije

Preko celega šolskega leta nudimo profesionalne in strokovne inštrukcije za učence osnovne šole. Inštrukcije potekajo individualno in potekajo pod vodstvom specialnega in rehabilitacijskega pedagoga, z bogatimi izkušnjami kot učiteljica dodatne strokovne pomoči na osnovni šoli; po dogovoru tudi pod vodstvom anglista pri predmetu tujega jezika angleščine.

Pripovedno - gibalna ustvarjalnica

Pripovedno – gibalna ustvarjalnica je prostor izražanja, doživljanja jezika, plesa in glasbe. Je prostor, kjer bomo skupaj ustvarjali pripovedi, se učili slišati in doživljati jezik, ustvarjali in  tvorili lastne rime. Otroci bodo spoznavali z zlogi povezan ritem, ritmičnost besed, melodičnost in raziskovali različnost zvoka skozi glasbo in ples. Ob tem bo otrok krepil ter razvijal neverbalno in verbalno izražanje, intenzivno doživljal sebe in užival v glasbi skozi plesno gibanje. Intenzivno bo razvijal in krepil zaznavanje, pridobil na večji motoriki in ravnotežju telesa, povečal čustven odziv in kreativnost, kar je še kako pomembno kasneje v življenju. Bistven cilj glasbeno – plesnih vsebin je omogočiti otroku doživljanje glasbe in plesa, zbujanje veselja in sproščenosti ter spontanega gibanja ob zvočnih zaznavah.

© 2016 Hiša Sreče

  • Facebook Social Icon
bottom of page